Tisková zpráva

S účinností od 1. ledna 2020 vešla v platnost novela zákona o veterinární péči. Podle ní je očkování psa proti vzteklině platné jen tehdy, pokud pes splňuje podmínky na označení zvířat v zájmovém chovu, tzn. je-li očipován. Jedinou výjimku tvoří psi, kteří byli označeni čitelným tetováním provedeným před 3. červencem 2011. Chovatel, který chová psa, je povinen zajistit, aby identifikační číslo psa bylo zaznamenáno v dokladu o očkování psa. Tímto je tedy splněna zákonná podmínka.

Podnapilý muž obtěžoval ve čtvrtek v podvečer zaměstnance vodárenské společnosti sídlící v Mánesově ulici. Muž hlasitě vykřikoval a téměř dvě hodiny bouchal na okno kanceláře. Zdejší zaměstnanci nakonec přivolali na pomoc městskou policii. Pětašedesátiletý Slovák nemusel chodit daleko. Strážníci ho doprovodili k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici, jejíž sídlo se nachází jen o několik desítek metrů dál.

Dva muži popíjející alkohol na Suchovrbenském náměstí v pondělí odpoledne vyostřili řešení přestupku tak, že oba skončili v poutech strážníků. Jeden z nich se bude pro podezření z přečinu násilí proti úřední osobě zpovídat policistům.

Vyřizování sporů rozbíjením cizího majetku v Hradební ulici ukončili v úterý nad ránem až českobudějovičtí strážníci. Hluk způsobený demolováním zařízení jednoho ze zdejších barů narušil i spánek zdejších obyvatel. Muž, který měl na svědomí poškození cizího majetku, skončil se zraněním v péči lékařů. Celý případ si převzali k dalšímu šetření policisté.

Strážníci v Českých Budějovicích chytili řidiče pod vlivem alkoholu. Zapomněl si rozsvítit světla. Muž nadýchal 1,29 promile. Událost si převzala Policie ČR.

Osmatřicetiletý muž z Českých Budějovic usedl za volant, i když nesměl. Strážníky na sebe upozornil dalším přestupkem, když nerespektoval dopravní značení a projel stopkou bez zastavení. Událost si převzala Policie ČR.

Nečekané vyústění měla událost, kterou řešili strážníci městské policie v pondělí večer v Suchém Vrbném. Na tísňovou linku městské policie zavolala žena, která uvedla, že omylem otevřela dveře třem mladíkům, kteří se bezdůvodně zdržují v bytovém domě. Jak se později ukázalo dva z nich byli v celostátním pátrání.

Strážníci v Českých Budějovicích vyřešili přestupek řidiče autobusu příkazem na místě. Ve chvíli, kdy usměrňovali dopravu a pomáhali řidiči autobusu bezpečně odjet, přijel řidič osobního automobilu BMW, který zablokoval ulici a odmítal vozidlo přeparkovat. Muž situaci vyhrotil až do bodu, kdy strážníci použili donucovací prostředky včetně slzotvorného prostředku.

Nepovolený výlet patnáctileté chovankyně výchovného ústavu ukončili v neděli odpoledne českobudějovičtí strážníci. Díky dobré místní znalosti jí v neděli odpoledne nalezli na sídlišti Šumava. Dívka skončila v rukou policistů.

Stránky