Informace MP

Chci vyslovit poděkování dvěma strážníkům Městské policie České Budějovice (os. č. 1646 a 1647), za profesionální přístup a spolehlivost při plnění úkolů.

Děkuji

Ing. M. H.

V pondělí 18. listopadu 2019 v době od 10:00 hod. do 13:00 hod. proběhne na území města transport nadměrného nákladu. Bude se jednat o převoz vánočního stromu. Ten bude směřovat z Mladého na Náměstí Přemysla Otakara II. Samotná trasa povede po ulicích Mánesova – Lidická tř. - Senovážné náměstí - Karla IV. - konec na Náměstí Přemysla Otakara II. Doprovod transportu v ulicích města zajistí strážníci Městské policie České Budějovice.

Ve čtvrtek 12. září se uskutečnil již IX. ročník Sportovního dne IZS. Letošním pořadatelem byl Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje. Sportovci se utkali ve čtyřech sportech: v malé kopané, florbale, nohejbale a volejbale. Turnaj se konal ve sportovním areálu SKP na Jiráskově nábřeží v Českých Budějovicích.

Účastníci:

Policie Jihočeského kraje, Krajský úřad, Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje, Armáda ČR, Celní ředitelství České Budějovice, Nemocnice České Budějovice, Městská policie České Budějovice a SŽDC České Budějovice. 

16. srpna 2019 se na náplavce u Dlouhého mostu v Českých Budějovicích uskutečnil první ročník Crossfit challenge Městské policie České Budějovice 2019 pod záštitou primátora statutárního města. 

Články o Městské policii České Budějovice v denních periodikách - 30. týden 2019

Dne 16. srpna 2019 se uskuteční první ročník Crossfit challenge Městské policie České Budějovice 2019. Závody se budou konat od 11 hodin na náplavce u Dlouhého mostu.

 

Českobudějovičtí strážníci vyzvali své kolegy k účasti na největších crossfitových závodech městských policií a složek IZS v České republice. Bude se jednat o crossfitovou soutěž tříčlenných družstev. Na každý tým budou čekat 4 stage.

Disciplíny:

1. Stage     Skierg a veslo

Práce u Městské policie je velmi pestrá a s jistotou lze říci, že každý den ve službě přichystá strážníkům něco nového. Každodenně řeší mnoho událostí, které se týkají například veřejného pořádku, dopravy, ale i odchytů zvířat. Na nedostatek práce si rozhodně stěžovat nemohou. Strážníci pracují v nepřetržitém provozu a v případě potřeby se na ně můžete kdykoliv obrátit na lince 156.

Na zaplacení pokuty již nebude potřeba hotovost. Do nedávna bylo možné na přestupkovém oddělení Městské policie v Českých Budějovicích zaplatit pokutu pouze v hotovosti. Dva nové platební terminály umožní bezhotovostní platbu.

Městská policie České Budějovice využívá nový multifunkční služební automobil Volkswagen Transporter. Automobil je primárně určen pro odchyt a přepravu zvířat. Zároveň bude sloužit jako převozové vozidlo podnapilých osob na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici.

Strážníkům Městské policie České Budějovice byly uděleny na obvodním oddělení Policie ČR Čtyři Dvory medaile II. stupně KRAJSKÉHO ŘEDISTELSTVÍ POLICIE JIHOČESKÉHO KRAJE. Strážníkům se dostalo této pocty za spolupráci s krajským ředitelstvím na úseku prevence kriminality a zajišťování veřejného pořádku a bezpečnosti.

Medaile byly uděleny strážníkům Bc. Janu Plánskému a Eriku Hiekovi.

Stránky